Ondrej Glajza majster Slovenska

Upravené: streda, 19. december 2012

Cyklokrosový oddiel Banská Bystrica v  spolupráci s CK Krupina zorganizoval dňa  16. decembra 2012 Majstrovstvá Slovenskej republiky v cyklokrose pre rok 2012/2013.  Preteky sa konali za veľmi studeného až mrazivého počasia, čo naozaj do kosti preverilo odolnosť a schopnosť pretekárov. Majstrovstvá sa konali vo všetkých kategóriách.

Vyvrcholením  pretekov o titul majstra Slovenskej republiky boli preteky mužov Elite a U23 na 60 min. jazdy. Napätie medzi pretekármi sa dalo krájať. Na štarte líder súťaže Slovenského pohára BCF Martin Haring CK Banská Bystrica s tými najvyššími ambíciami, získať titul majstra SR, vedľa neho obhajca titulu z vlaňajšieho roka Róbert Gavenda DUKLA Trenčín TREK, hladný po titule Milan Barényi TREK Oslany , veľmi silní súperi, domáci Štefan Gajdošík BIKE-PRO Banská Bystrica, oddieloví kolegovia Martina, Lukáš Bátora, jazdiaci reprezentačný tréner Róbert Glajza, líder U23 Ondrej Glajza ml. (na obr.) TREK Oslany a študent SOŠ elektrotechnickej v Poprade dávali záruky tvrdého boja o prvenstvo.
Ako bývalo zvykom počas celej sezóny v pretekoch Slovenského pohára, aj na M SR pekelné tempo po štarte nasadil Štefan Gajdošík a Ondrej Glajza ml. Preteky boli náročné vzhľadom na zlé počasie, ale študent našej školy – náš Ondrík  - zvládol aj nástrahy počasia a s prehľadom sa stal víťazom v kategórii   U23.

Tu sú slová majstra SR U 23 po pretekoch :
  "Krásna trať, ale tá zima, studená voda počas celých pretekov, tá mi dala zabrať, mal som problémy s rukami a tiež omŕzali nohy".

A čo k tomu dodať?
Ondrej len tak ďalej, blahoželáme Ti, prajeme veľa športových úspechov a Tvoja SOŠE Ti vytvorí  podmienky, aby si napredoval v športovom vývoji.

Mgr. Július Póczos

pred štartomna tratiprekonávanie prekážokna stupni víťazov