Vyhodnotenie súťaže Štúrovo pero

Upravené: streda, 26. október 2011

sp1.jpgDňa 23. a 24. apríla sa zúčastnila šéfredaktorka školského časopisu  Janka Gavurová dvojdňového slávnostného vyhodnotenia súťaže stredoškolských časopisov Štúrovo pero v Krajskej knižnici vo Zvolene.

Podnetnosť a plnohodnotnosť podujatia spočívala v tom, že sa nejednalo o oficiálne nič nehovoriace príhovory, prejavy a podobne, ale išlo o živé diskusie, besedy a hodnotenia v interakcii renomovaní porotcovia z oblasti novinárskej publicistiky, mediálnej brandže, literárnej tvorby so šéfredaktormi jednotlivých školských časopisov. Dva dni sa hodnotilo, učilo na chybách iných, porovnávalo, odporúčalo a inšpirovalo.

Nesporným ťahúňom a zabávačom, ktorý odľahčoval niekedy aj napäté situácie a sklamania, bol známy humorista-moderátor v ešte v humornejšej, žiaľ, absolútne reálnej pravidelnej relácie Lampáreň. Sparingparnerku mu robila atraktívna moderátorka televízie Markíza Martina Dratvová. Výskyt oboch vôbec nie je čisto náhodný,  pretože  známe osobnosti z televíznej obrazovky boli už ako študenti úspešnými účastníkmi tejto najvýznamnejšej celoslovenskej súťaže v tvorbe časopisov nielen stredoškolákov, ale aj vysokoškolákov.

Nuž  a ako sme dopadli? Grafická stránka, spracovanie, proste celková vizáž časopisu bola z troch stupňov hodnotená dvojkou, čo nie je samozrejme dobré, a preto týmito slovami otvárame horúčkovité pátranie po grafikovi-fanatikovi, ktorý by pre náš časopis urobil viac väčší či menší zázrak. Zato spracovaniu textov, reportážam, správam, úvahám sa dostalo pochvaly od samotného docenta Filozofickej fakulty katedry žurnalistiky UK Komenského, kandidáta vied p. Sanda. Skonštatoval, že v našej škole je veľa talentovaných žiakov, vzkriesenie časopisu zhodnotil ako záslužný čin a vyjadril presvedčenie o našej účasti na súťaži aj na budúci rok

Toľko krátke postrehy, viac sa dozviete z reportážnej črty, ktorú pre vás pripravuje Janka ako priama účastníčka všetkého diania vo Zvolene v nasledujúcom čísle Nuláka.

 

                                                         Spracovala  M. Nestorovičová

Podrobnosti a výsledky súťaže sú na www.kskls

 


ImageImage