Súťaž v bedmintone

Upravené: utorok, 25. október 2011

badminton.jpg V telocvični Gymnázia na Kukučínovej ul. v Poprade sa   5. novembra od 8.30 h   konalo okresné kolo v bedmintone družstiev žiakov  stredných škôl.

Hralo sa v dvoch skupinách, naša škola reprezentovaná študentmi Matúšom KUBOM z III.E triedy a Jozefom SMOLEŇÁKOM z III. A triedy, hravo zvládla  boje v skupinách a stala sa víťazom skupiny. Víťazom druhej skupiny sa stala domáca škola Gymnázium na Kukučínovej ulici, naši chlapci úspešne zvládli aj finále, zvíťazili a zároveň postúpili  na krajské kolo v Prešove.

Krajské kolo sa konalo 23.11.2010 za účasti víťazov okresných kôl prešovského kraja. Kvalifikácia sa hrala v dvoch skupinách systémom každý s každým. Naši chlapci v kvalifikácii s jednou prehrou skončili na 2. mieste a bojovali o konečné tretie miesto. Tento zápas úspešne zvládli a v konečnom poradí obsadili veľmi pekné 3. miesto. Tento úspech znásobuje aj fakt, že naša škola prvý krát sa zúčastnila bedmintonových súťaží a hneď na úvod dosiahli také skvelé úspechy. Zároveň touto cestou sa musíme poďakovať aktérom za tieto úspechy. Blahoželáme vám....