Divadelné predstavenie Jack and Joe

Upravené: sobota, 22. október 2011
jack.jpg     Aj tento školský rok sa naši študenti anglického jazyka tešili na predstavenie, organizované Divadelným centrom v Martine. Dňa 30. marca 2011  sme sa zúčastnili na ich vystúpení „Jack and Joe“ v anglicko-slovenskom prevedení.
      Toto divadelné predstavenie bolo koncipované ako inscenovaná učebná pomôcka. Vtipný príbeh dvoch bratov o záchrane života,  nabitý akciou,  výstižne zobrazuje život v USA. Dej bol rozdelený do niekoľkých častí.  Každá časť bola zameraná na konkrétny gramatický jav, Inscenačné intermezzá boli vyplnené aj prekladom kľúčovej slovnej zásoby, čo bolo vhodné pre mladších a menej zdatných angličtinárov. Študenti, ktorým sa predstavenie veľmi páčilo, si budú mať možnosť precvičiť slovnú zásobu a frázy na vyučovacích hodinách anglického jazyka s využitím obdržaných pracovných materiálov.

Tu sú postrehy a hodnotenia niektorých študentov:
V. Harajda - študent 3. ročníka - Predstavenie sa mi veľmi páčilo. Aj keď som niektoré slovíčka nevedel, mnoho nových som sa naučil. Príbeh bol veľmi zaujímavý a tiež vo mne vzbudzuje obdiv fakt, ako mohlo  tak málo hercov zahrať toľko hereckých rolí.
P. Novysedlák - študent 1. ročníka - Ja osobne som bol s týmto predstavením nadmieru spokojný, aj keď som niekedy niektoré frázy nerozumel. Zaradil by som takéto akcie určite častejšie. Myslím, že študentov by to určite inšpirovalo. Aj keď sme nemali vyučovanie, mohli sme sa zdokonaľovať v cudzom jazyku. 
V. Gáj - študent 3. ročníka - V divadle sa mi páčilo, predstavenie bolo zábavné, dozvedel som sa veľa nového. Bol to dobrý kultúrny program.

                                                                                                                      Mgr. Terrajová a Ing. Vargová – učiteľky ANJ 


ImageImage