Bowlingová liga ZŠ a SŠ

Upravené: sobota, 22. október 2011

bowling.jpg      Koncom školského roka 2009/10 dostala naša škola ponuku od „Bowling Klubu“ v Poprade, zúčastňovať sa súťaže základných a stredných škôl mesta Poprad v bowlingu. Naša pani riaditeľka túto možnosť dala žiakom nášho Školského internátu. Žiaci ju s radosťou prijali, veď je to ďalšia možnosť ako zmysluplne a efektívne využiť svoj voľný čas, ukázať svoje schopnosti a zdravo si zasúťažiť.

Chlapci Lukáš Matoniak, Tomáš Výrostek, Matúš Bizub, Fero Strakula, Peter a Dominik Novysedlák, Janko Ženčuch, Tomáš Guľaši a Matúš Galica si zvolili bojový názov „SHARKS“ a od začiatku sa do zápolení zahryzli ako skutoční žraloci. 

bowling1.jpgDo súťaže sa prihlásilo sedem stredných a jedna základná škola. Liga prebiehala od októbra 2010 do marca 2011 dvakrát v mesiaci vždy v pondelok. Hralo sa podľa platných pravidiel bowlingu na 10 kôl, pričom v každom kole odohrali družstvá zápasy každý s každým. V jednom zápase mohli nastúpiť traja žiaci, ktorý sa po jeho začatí už nemohli striedať. Okrem samotnej súťaže žiaci využívali jednu tréningovú hodinu mesačne zdarma.

Naši chlapci sa v záverečnom účtovaní zúčastnili na peknom 2. mieste, keď nad ich sily bolo len družstvo z Gymnázia Dominika Tatarku. V poslednom kole prebehla aj súťaž  najlepších jednotlivcov, v ktorej sa tiež na 2. mieste umiestnil náš Tomáš Výrostek.

      Všetkým žiakom srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy a veríme, že sa bowlingovej ligy budeme môcť zúčastniť aj v nasledujúcom ročníku.