Turnaj v minifutbale

Upravené: piatok, 18. november 2011

     Študenti našej školy oslávili svoj sviatok už 16.11.2011 účasťou na turnaji v minifutbale. Veľký záujem študentov o účasť na tomto turnaji sa prejavil už v prvý deň po zverejnení oznamu o turnaji. Z viacerých tried sa chceli prihlásiť dve mužstvá. Z organizačných dôvodov bol však stanovený maximálny počet družstiev. Keďže sa prihlásili takmer všetky triedy, tak trieda mohla mať iba jedného zástupcu.

     Družstvá boli rozdelené do skupín podľa ročníkov. V skupine hrali každý s každým a postúpili iba prvý dvaja do vyraďovacích súbojov. Napriek tomu, že zápas trval iba päť minút, padalo v týchto súbojoch dostatok gólov. Najdramatickejší a možno aj najpríťažlivejší zápas v skupinách bol IV.E – IV.A,  keď IV.E už vyhrávala 2:0, no zápas prehrala 2:3, čo možno rozhodlo o tom, že nepostúpili medzi osem najlepších, pretože aj ďalší zápas prehrali.
     Vyraďovacie zápasy sa hrali na dva polčasy po štyri minúty. Napriek tomu, že trvali o tri minúty dlhšie, tak strach z vypadnutia a veľká túžba po víťazstve zväzovali nohy a o výsledkoch rozhodovali aj malé chyby a veľké šťastie. Zápasy skončili rozdielom jedného gólu. Najdramatickejší bol IV.A – III.A, keď šťastie opustilo IV.A, lebo vedenie 1:0 stratili pred koncom zápasu a prehrali na trestné kopy, keď nepremenili ani jeden a tak smutne odchádzali z turnaja.
     V semifinále sa stretli II.A – II.C a podobne ako v skupine, tak aj v boji o finále boli o gól úspešnejší študenti II.A. Druhé semifinále medzi III.A a III.E bolo nervózne a poznačené mnohými  osobnými súbojmi. Študentom III.A sa podarilo odplatiť prehru zo základnej skupiny a postúpili do finále.
     Po krátkej prestávke unaveno pôsobiaci študenti III.E nedali šancu II.C a vybojovali si tretie miesto. Finále bolo v jasnej réžii III.A, keď im II.A  ľahko podľahla.
     Turnaj ukázal, že medzi prvákmi a druhákmi rozhodoval vek, ale tretiaci ukázali, že aj mladší môžu vyhrať. O nasadení v súbojoch prezrádzajú svoje aj fotky z turnaja.
                               
Konečné poradie:

1. miesto : III.A : Dravecký P., Grivalský R. , Paciga M., Poláček D., Zemčák M.
2. miesto : II.A : Brixi D., Palanský E., Palguta M., Zastko M., Závadský L.
3. miesto : III.E : Biskup M., Bizub M., Horanský J., Hríž  Ľ., Kožuch D.
4. miesto : II.C : Baksa K., Galschnaider D., Kačmarčík J., Krempaský M., Vaľko M.

Mgr. František Legát