Okresné majstrovstvá v stolnom tenise

Upravené: streda, 23. január 2013

Stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom. Stolný tenis je individuálny šport hraný v halách špeciálne na to určených, ale aj v klasických krytých halách, kde sa dajú rozmiestniť stoly na hru. Za týmto cieľom v školskom roku 2012/2013 sa na okresné majstrovstvá v súťaži družstiev, ktoré organizovala naša škola, prihlásilo 12 chlapčenských a 9 dievčenských škôl okresu Poprad.

Chlapci súťažili 15. januára v 4 základných skupinách. Po odohratí zápasov v základných skupinách sa víťazi skupín stretli v semifinále vylučovacím spôsobom. Víťazi semifinálových zápasov bojovali o prvenstvo a o postup do krajských majstrovstiev. Zápasy mali vysokú športovú úroveň o čom svedčili časté a hlavne prekrásne výmeny aktérov. Víťazom zaslúžene  niekoľkokrát za sebou sa stala SPŠ Poprad.

U dievčat 16. januára sa hralo podobne ako u chlapcov v základných skupinách, s tým rozdielom, že víťazi skupín sa stretli vo finále a hrali každý s každým. Minuloročné víťazky z OA Poprad neobhájili prvenstvo a tak po roku putuje víťazstvo zasa späť na SOŠ Svit.  
 
Konečné výsledky:
Chlapci :

  1. miesto SPŠ Poprad
  2. miesto SOŠ technická Poprad
  3. miesto GPDT Poprad


Dievčatá :

  1. miesto  SOŠ Svit
  2. miesto OA Poprad
  3. miesto SSOŠ Ul. 29. aug. Poprad   

Víťazom blahoželáme a prajeme im veľa úspechov v na krajskom kole.

Mgr. Július Póczos

najlepšie družstvá chlapcovotvorenie OM dievčat