Valentínska kvapka krvi

Upravené: piatok, 14. február 2014

Darovanie krvi sa na našej škole stalo už každoročnou tradíciou. Pár litrov tejto vzácnej tekutiny prúdi v každom z nás. Aj medzi našimi študentmi je mnoho takých, ktorí sa rozhodli podeliť aj s touto vzácnosťou. Ich rozhodnutie darovať krv tak môže ovplyvniť osud iného človeka a zachrániť mu život.

A tak  25. 2. 2013, hneď prvý deň po jarných prázdninách sme mali znova príležitosť privítať na našej škole pracovníkov NTS v Poprade, ktorí nám  už po druhý krát v tomto školskom roku sprostredkovali možnosť darovania krvi priamo v budove našej školy. Žiaľ, tento krát počet našich darcov bol ovplyvnený nepriaznivým chrípkovým obdobím, pretože mnohí zo študentov, dokonca aj zamestnancov, ktorí sa tejto akcie zúčastňujú pravidelne, boli chorí alebo sa ešte z choroby zotavovali.  Z 23 darcov bola nakoniec krv odobraná devätnástim z nich. Ocenenia hodný je fakt, že takmer tretina študentov boli prvodarcovia. Dúfame, že to zvládli dobre, s dobrými pocitmi a s rozhodnutím prísť darovať krv znova.

Na našej škole bude táto možnosť až v septembri budúceho školského roka.

Mgr. Mária Terrajová

pred odberomvypĺňanie dotazníkovlekárske vyšetreniesamotný odberodber krviodber krviodber krvi