V múzeu Petzvala

Upravené: piatok, 26. apríl 2019

Žijeme v dome modernej techniky, keď sa nám mnohé veci ako fotoaparát a kamera už dávno stali samozrejmosťou. Vedieť však niečo o ľuďoch, ktorí sa o tieto výdobytky modernej techniky zaslúžili, už také samozrejme nie je. Mnohé informácie si  dnes vieme nájsť  na internete.

Naši študenti III.C triedy mali však možnosť dozvedieť sa viac o vedcovi, matematikovi, fyzikovi, ktorý sa vo veľkej miere zaslúžil o rozvoj fotografickej techniky návštevou jeho rodného domu v Spišskej Belej. Múzeum Jozefa Maximiliána Petzvala patrí medzi jedno z najzaujímavejších technických múzeí v našom okolí. A tak aj tento školský rok sme si dňa 22. 3. 2013 urobili krátky výlet do jeho rodného mesta.

Získané informácie boli doplnením a obohatením učiva fyziky, konkrétne tematického celku Optika, ktorý sme v danom predmete ukončili. Študenti ocenili výklad sprievodkyne múzea, ktorá prehliadku spestrila množstvom zaujímavostí zo života tohto vedca. Rovnako študentov zaujala aj jedinečná zbierka, ktorá obsahuje okolo 2000 rôznych druhov fotoaparátov, kamier a exponátov z oblasti fototechniky .

Mgr. Mária Terrajová

v múzeuv múzeuv múzeu