2. miesto vo florbale

Upravené: streda, 27. november 2013

Florbal je kolektívna - športová hra, v ktorej prevláda intervalový a prerušovaný typ aktivity a v poslednom čase zažíva nepredstaviteľný rozvoj na celom území SR.  Výnimkou nie je ani naša škola. Chlapci ochotní reprezentovať našu školu  sa vybrali na okresné kolo vo florbale ktoré sa uskutočnilo 21.11. 2013 a  22.11.2013 v novej športovej hale v Poprade – Matejovciach. Družstvá boli rozdelené do základných skupín, kde odohrali vyraďovacie zápasy, víťazi skupín   na nasledujúci deň bojovali vo finále o konečné prvenstvo. Naše družstvo sa stretlo v skupine so školami z OA PP  a SSOŠ PP. Po víťazstve nad OA  nasledoval zápas so SSOŠ kde  sme remizovali   a to nám stačilo na postup do finále.

Vo finále v prvom zápase sme nastúpili proti vlaňajšiemu víťazovi z GPDT PP. Chlapci sa s elánom pustili do súpera a s perfektnou hrou vyhrali. Po desať minútovom oddychu  v zápase o konečné víťazstvo sme prehrali s Gymnáziom Kukučínova, keď na našich hráčov doľahla únava z predchádzajúceho zápasu. Konečné 2. miesto v okrese je veľmi pekný úspech, o ktorý sa zaslúžili : Maceják Samuel, Gonda Michal,  Fedor Martin, Just Jaromír, Krull Štefan, Maček Marek, Pavličko Matúš, Pavlov Rastislav, Vavrek Roman, Zajonc Lukáš, Zavacký Dominik, Zavadský Lukáš.

Chlapci srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Výsledky :
SOŠ E Poprad – OA Poprad             2:1     (Gonda Michal, Pavličko Matúš)
SOŠ E Poprad – SSOŠ Poprad       2:2     (Gonda Michal 2)
SOŠ E Poprad – GPDT                     4:2      (Pavličko Matúš 2, Gonda Michal, Pavlov Rasťo)
SOŠ E Poprad – Gymnázium Kukučínova    2:5    (Gonda Michal, Pavlov Rasťo)

Mgr. Július Póczos


v šatniv šatnipred zápasom

náš brankár Samuelpohár za 2. miesto