Študentská kvapka krvi

Upravené: utorok, 24. november 2015

 Darovanie krvi je veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok a spôsob, ako pomôcť ľuďom v ohrození života v rôznych situáciách. To si uvedomujú každoročne aj žiaci našej školy a pravidelne sa zapájajú do transfúznych odberov.

Tak tomu bolo aj dňa 20. novembra 2015. Už od ôsmej hodiny sa začali na chodbe prízemia zbiehať žiaci školy, ktorí boli ochotní darovať krv z dobrého pocitu pomôcť ľuďom, alebo trebárs motivovaní tým,  že ich členovia rodiny už mali nejaký problém, nehodu alebo nejakú vážnu chorobu, keď im pomohla práve darovaná krv.
K darcovstvu sa tiež pripojili bývalí žiaci a niektorí  zamestnanci školy.
My sme si medzi nich vyšli s pomysleným mikrofónom a spýtali sme sa na ich motiváciu, skúsenosti a dojmy. Tu je pár výňatkov  z našich rozhovorov:

 • Martinko Koščo,  bývalý žiak našej školy:
  • darovávam krv od 18 rokov
  • darujem krv pravidelne každé tri mesiace
  • o akcii som sa dozvedel cez Facebook a bol som rád, že som mohol prísť
 • Julka, žiačka našej školy:
  • vždy som tu robila rozhovory a teraz som si to chcela vyskúšať na vlastnej koži
  • pán doktor sa na mňa tešil, lebo ma dobre pozná
  • mala  som strach a bála som sa, že odpadnem
  • ale už ako mi začala tiecť krv, bolo to v pohode
 • Mgr. Monika Novotná,  zamestnanec našej školy:
  • od roku 2012 darovávam pravidelne krv každý rok
  • pri darovaní krvi mi nebýva zledržím sa motta: „Nikdy neviem, kedy budem aj ja potrebovať krv!“

Táto akcia je najdôležitejšia práve preto, že zachraňuje to najpodstatnejšie na Zemi-človeka. A preto tento školský rok sme určite nie poslednýkrát hostili u nás transfúznu  jednotku NTS - Poprad,  nasledovne naplánovanú na 22. 2. 2016.

Redakčná rada časopisu Nulák: K. Korpády, J. Švec a M. Laurenčík

Študentská kvapka krviŠtudentská kvapka krviŠtudentská kvapka krvi

Študentská kvapka krviŠtudentská kvapka krviŠtudentská kvapka krvi