Autosalón Bratislava

Upravené: utorok, 26. apríl 2016

Pozornosť všetkých automobilových nadšencov opäť sústredilo hlavné mesto Slovenska. Bratislavský Autosalón, najprestížnejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne, pod jednou strechou naservíruje všetkým milovníkom áut skvelú prehliadku automobilov. Boli časy, keď stredoeurópský región prezentoval novinky v automobilizme na výstave v Brne a v Nitre. Bratislava posledné roky prekvapuje.

Na tomto ročníku autosalónu bola zastúpená bohatá účasť značiek, novinky domáce aj debuty európske. Potešil Nissan, ktorému sa podarilo doviesť superšport GT-R modelový ročník 2017, ktoré bolo videné zatiaľ iba v New Yorku na Auto Show. Druhá európska premiéra v podobe - facelift veľkého SUV Hyundai Santa Fe. V Inchebe sme sa stretli aj s novinkami ako Suzuki Baleno, Volkswagen Tiguan, BMW 7, Audi R8, Mercedes-Benz triedy E, Ford Focus RS a Edge, Smart Fortwo Cabrio, Hyundai Ioniq, Peugeoty 2008 a 308 GTI, Opel Mokka, Range Rover Evoque Convertible.Pevné miesto má v Bratislave aj hala Exclusive Salón. Boli tu autá snov ako: Rolls-Royce, Aston Martin Vanquish Volante, Lamborghini Huracán Spyder, Bentley Bentayga, ale aj Kaipan 14 (na plyn). Pomerne Veľký priestor bol venovaný karavanom. Na svoje si prišli aj veterány. Youngtimer BMW, alebo expozícia Ameriky.
Bohatý sprievodný program, vrátane možností vyskúšať si jazdu automobilom, prípadne aj simulátor prevrátenia vozidla spestrili prehliadku. Ak Vám doma niečo na tom „vašom tátošovi“ chýbalo bolo to dostupné v predajných stánkoch.
Počasie krásne, hostesky ešte krajšie a autá našich snov v plnom lesku na stagi. Tak taký bol ten tohtoročný autosalón v Bratislave. Naši chlapci si prišli na svoje.
Dovidenia Bratislava o rok!

Ing. Iveta Garbinská

autosalónautosalónautosalón