Záložka do knihy 2019

Upravené: piatok, 8. november 2019

 Na mesiac október už každoročne pripadá  realizácia projektu Slovenskej pedagogickej knižnice: „Záložka do knihy spája slovenské školy.“ 8. ročník sa nesie v znamení hesla: „Osobnosti , ktoré sa zaslúžili o demokraciu.“ Nie je asi náhodou výber takejto témy, veď o pár dní si budeme pripomínať 30. výročie Nežnej revolúcie a oslavovať štátny sviatok 17. novembra ako Deň boja za demokraciu a slobodu.

Takže pre našich žiakov sa otvorili široké možnosti na kreatívne stvárnenie tejto témy, na vyhľadávanie, čítanie a následné spracovávanie záložiek rôznou technikou a spôsobom, s menami a  výrokmi výrazných osobností slovenských a českých dejín. Ako im to išlo si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.
     Skôr ako sme záložky odoslali partnerskej Strednej odbornej škole informačných technológií do Banskej Bystrice na Ulicu Tajovského, porota vybrala tri najkrajšie záložky, a tak udelila prvé miesto Matejovi Kundisovi z III. C triedy, druhé miesto Jozefovi Hudačekovi z III.A a tretie miesto Alexovi Sirovičovi z II. C triedy. Víťazom srdečne blahoželáme! Vo fotogalérii si môžete detailne pozrieť víťazné záložky spolu so záložkou , ktorá sa nám z partnerskej školy najviac páčila.

M. Nestorovičová

z akciez akciez akciez akcie

z akciez akciez akciez akcie

z akcievíťazné záložkynajkrajšia záložka zo SOŠIT