Film a divadlo

Upravené: piatok, 15. november 2019

Dňa 14. 11. 2019 sa študenti našej školy zúčastnili dvoch kultúrnych podujatí. Najprv mali možnosť pozrieť si film v Kine Tatran inšpirovaný skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady s názvom Kto bude ďalší?

Film poukázal na to, že internet prináša okrem množstva výhod aj vážne hrozby. Hlavných predstaviteľov tohto filmu priviedol internet až na hranicu života a smrti. Film v sebe niesol hlboké poslanie a určite aj našim študentom utkvie v pamäti.

Po skončení filmového predstavenia sme sa presunuli do Domu kultúry, kde Divadelné centrum z Martina pripravilo predstavenie v anglickom jazyku o živote jednovaječných dvojčiat s názvom Jack and Joe. Je to anglicko-slovenská divadelná inscenácia, v ktorej ide o záchranu života jedného z bratov. Predstavenie je koncipované aj ako učebná pomôcka. Všetci naši žiaci, ktorí sa ho zúčastnili, sa učia anglický jazyk a mohli si tak overiť svoje znalosti z anglického jazyka. Okrem toho však príbeh poukázal aj na problémy dnešnej doby, akými sú neslušné a netolerantné správanie ľudí, ich ľahostajnosť či šikana a jej dôsledky.

Ing. Marianna Dolná