Všetci za jedného

Upravené: pondelok, 18. november 2019

Dňa 12.11. 2019 v rámci aktivít Dňa Prešovského samosprávneho kraja absolvovala III. C hodinu literatúry v Podtatranskej knižnici, kde na ňu čakali zaujímavé aktivity viazané na empatiu.

Pracovníčky knižnice predstavili žiakom knihu s názvom  Všetci za jedného, ktorú v spolupráci s autorkou mnohých známych bestsellerov (We are all made of Stars, The Memory Book, Summer of Impossible Things a pod.)Rowan Coleman napísala známa modelka a herečka Cara Delevingne. Kniha sa nám snaží vysvetliť dôležitosť empatie a vzájomného porozumenia.

Žiaci si tieto schopnosti otestovali formou minihier,  v ktorých na základe krátkeho opisu mali odpovedať na sériu otázok, zisťujúcich, ako by situáciu vyriešili oni, alebo čo je podľa nich v takejto situácii najdôležitejšie. Vyskúšali si, ako dobre poznajú svojich kamarátov, a zistili, že vzájomne porozumenie je prvá pomoc pri riešení sociálnych problémov. Koho táto téma zaujala, môže si danú knihu v Podtatranskej knižnici zapožičať alebo zakúpiť v niektorých z  kníhkupectiev.

A ešte pár slov z druhej strany, ako nás vnímali organizátorky (uverejnené na Facebooku Podtatranskej knižnice):

Dňa 12. novembra 2019 sme v našej knižnici privítali sympatickú triedu tretiakov z SOŠ elektrotechnická Matejovce, ktorí sa zúčastnili podujatia Všetci za jedného. Toto stretnutie bolo zamerané na uvažovanie o empatii, počas ktorého si študenti mohli vyskúšať svoje empatické cítenie a zamyslieť sa nad tým, aké dôležité je rozvíjať ho v blízkych vzťahoch aj situáciách každodenného života. Študentom sme taktiež predstavili knihu, ktorá bola inšpiráciou pre toto podujatie. Veríme, že sme ich motivovali k jej prečítaniu a tešíme sa na ďalšie stretnutie!

Richard Krkoška III.C

z akciez akcie

z akciez akcie