Literárne ocenenie

Upravené: streda, 9. december 2020

Aj keď škola zíva prázdnotou, pošta funguje statočne. V minulom týždni dorazil z Nových Zámkov balíček, obsahujúci vecné ceny a diplom pre žiaka Borisa Bebčáka z II. C triedy. Odborná porota celoslovenskej súťaže v písaní literárnych prác na tému: „Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko“ ocenila jeho prácu Čestným uznaním.

Pripomeňme si januárové školské kolo, ktoré sme ešte spoločne zdieľali v škole, v našej triede č. 12. No a potom prišli časy, kedy sa všetko zmenilo. Možno i táto súťaž by upadla do zabudnutia nebyť organizátorov v Nových Zámkoch, ktorí ju síce o pár mesiacov neskôr, ale predsa dotiahli dokonca. Výsledky už v poradí 28. ročníka si môžete pozrieť na webovej stránke statpedu.sk a zároveň tam nájdete zborník najlepších prác z celého Slovenska v rôznych kategóriách, medzi nimi aj tú Borisovu, ktorú napísal ako prvák. Na záver posielame blahoželanie k úspechu a pripájame pár hodnotných myšlienok z jeho práce (citované):

Európu som začal objavovať zásluhou môjho účinkovania v tanečnom folklórnom súbore. Prechodil som štyri štáty s kamarátmi a s mojou trénerkou a objavoval iné krajiny, iné reči, iných ľudí s iným spôsobom života, históriou a kultúrou. Takisto nádherná príroda, história, ale aj moderná architektúra, mrakodrapy vyrážajúce dych a ruch veľkomiest upútavali našu pozornosť a nútili nás všetkých zaplňovať mobily neopakovateľnými zábermi. No nikdy ma pri pohľade alebo pobyte v týchto krajinách neprepadlo to teplo okolo môjho srdca.  Iba vtedy, keď som sa navracal domov, na Slovensko,  do mojej drahej rodnej krajiny.

M. Nestorovičová

ocenenieceny