Časopis Nulák č. 1/2021

Upravené: streda, 9. jún 2021

Psst, počuješ to? Pýtaš sa čo? No predsa všetky tie zvuky voľnosti, ktoré sa už neúprosne prebíjajú cez okná, skrz všetky škáry ti vnikajú do hlavy, do mysle, a ty sa už nevieš sústrediť na nič iné, iba na to, že koniec školského roka už je za rohom. Koniec je však aj v inom slova zmysle. Koniec môjho šéfredaktorovania a posledného čísla časopisu v mojej réžii. A tak v ňom spomínam. Spomínam na všetko, čo som zažil a častokrát, môžem smelo povedať, zážitky to boli až dobrodružné. Ste zvedaví? Čítajte a dozviete sa!

Už je to tak! Moje pôsobenie na tejto škole sa skončilo. Ja viem, je to smutné vždy, keď sa nejaká etapa v živote človeka uzaviera. Taká nostalgia príde na vás a vy sa s ňou musíte vyrovnať. Ale teraz na veselšiu nôtu! Gratulujeme maturantom k ich úspešnému zvládnutiu všetkého toho stresu, s ktorým sa museli stretávať, keďže až do poslednej chvíle nebolo isté, ako to bude z ich maturitnými skúškami. Toľko radosti po tom, čo sme sa dozvedeli o zrušení ústnej maturitnej skúšky, je naozaj ťažko si predstaviť. Všetkým držím palce v ďalšej kapitole ich života (a teda aj sám sebe), či už sa rozhodli pokračovať v štúdiu na vysokých školách, alebo skôr inklinujú k tomu, aby svoje nadobudnuté poznatky overili v praxi, lepšie povedané, v prvom naozajstnom pracovnom pomere. Rešpekt za to všetkým zúčastneným, učiteľom, ale i žiakom ( podaktorým aj nie), že ste tento rok zvládli, lebo na rozdiel od nás, hlavne vy, prváci,  ste si v školských laviciach pobudli len chvíľu. Nevideli ste sa so svojimi spolužiakmi, nemali ste možnosť zistiť, čo vám naša škola vie ponúknuť. Nezostáva mi nič iné len dúfať, že v tom nadchádzajúcom školskom roku sa už situácia trochu upokojí a vy si budete môcť naplno vychutnať stredoškolský život.
     Veľký klobúk dolu pred všetkými našimi učiteľmi a učiteľkami, ktorí sa pre nás a pre naše vzdelanie snažili robiť maximum, naučiť nás toho čo najviac aj napriek tomu, že sme im to často nie práve uľahčovali.
     Ako maturant sa chcem celému učiteľskému zboru poďakovať za všetky vedomosti či životné rady, ktoré nielen mne, ale aj nám všetkým odovzdali.
     Tak sa majte kamaráti a pokračujte ďalej v tvorbe nových a nových vydaní časopisu!

Richard Krkoška