Prvý víkend v Lipsku

Upravené: pondelok, 24. október 2011

 Mesiac október je pre 10 študentov triedy III.E - odbor mechanik-mechatronik, ktorí sa učia nemecký jazyk v znamení stáže v Lipsku v Nemecku. Odborná stáž začala 1. októbra dlhou cestou mikrobusom s priliehavým názvom EMO-bus do Nemecka. Aj keď sme boli v autobuse dosť natesno, pretože batožiny sme mali asi 2x viac ako bolo nás, cesta prebiehala v pohode a okolo 18:00 sme dorazili do Lipska.

 Celý mesiac sa o nás starajú pani Mária Peter a pán Roman, ktorí sú pracovníkmi Európskeho domu v Lipsku, prostredníctvom ktorého sa táto stáž koná. Ubytovaní sme v príjemnom prostredí tichej štvrte v hoteli s názvom "Kleines Palais".

Prvé dva dni pobytu - sobotu a nedeľu bol pre nás pripravený zaujímavý program. V sobotu dopoludnia sme mali prehliadku centra mesta, síce trochu rýchlu, ale videli sme veľa zaujímavého - starú a novú radnicu, hudobnú fontánu, miesta, kde Goethe písal  Fausta, navštívili sme dva nádherné kostoly, v jednom z nich je pochovaný  hudobný skladateľ Johann Sebastian Bach. Po prehliadke centra mesta sme išli na Lipské výstavné trhy - miesto s obrovskou výstavnou plochou, kde sme trávili celé popoludnie. Nedeľa bola na "Benátsky" spôsob, lebo sme boli na loďkách plaviacich sa umelo vybudovanými kanálmi takmer v centre Lipska. Prialo nám aj počasie a bol to skutočne pekný zážitok. 

Zajtra začína pre študentov po dvoch dňoch "oťukávania sa" v nemeckom prostredí pravá stáž vo firmách, kde budú pracovať od 8:00 do 15:00.


ImageImage

ImageImage