Niečo z praxe

Upravené: pondelok, 24. október 2011

Druhý pracovný týždeň začal nádherným počasím, čo ale netrvalo dlho. V utorok sa zamračilo a bolo veľmi chladno. To však našim stážistom veľmi neprekážalo, lebo väčšinu dňa trávia v autodielňach a získavajú vedomosti a hlavne praktické zručnosti v oblasti opráv poškodených a ojazdených áut a z oblasti diagnostiky nových vozidiel. A čo konkrétne robia?

Tak napríklad opravujú elektrinu v autách, kontrolujú stav tekutín, vymieňajú sklá,  pneumatiky, tlmiče, zámky na dverách,  stierače, olej, filtre, sviečky, brzdovú kvapalinu, brzdové kotúče, nastavujú výšky svetiel, montujú elektroniku, vysávajú autá,   montujú prevodovky. Najmenej sa im pozdáva, ak majú občas vyčistiť pracovisko. Zaujímavé je, že na otázku, ako sa dnes mali, je odpoveď - dobre je vtedy, keď mali veľa roboty.

      Dnes bola pani učiteľka na kontrole pracovísk a rozprávala sa s majstrami, ktorí majú na starosti stážistov. Všetci majstri sa vyjadrili, že sú s nimi spokojní. Jedinou výhradou sú jazykové problémy. Okrem Petra Justha, o ktorom sa majster vyjadril, že s nim pekne komunikuje, ostatní musia nabrať ešte viac odvahy a komunikovať.

      Táto stáž, ktorú študenti absolvujú je okrem nadobudnutia  zručnosti aj rozvoj ich rečových schopností v nemeckom jazyku - to znamená rozvoj aktívnej nemčiny a tiež spoznávanie a akceptovanie života a kultúry v multikultúrnom prostredí.

Vzhľadom k tomu, že stážisti majú vyplnené dni od rána do večera, nenudia sa a všetkým sa zdá, že čas rýchlo beží a za chvíľu budú mať pol praxe za sebou.

 

ImageImage

ImageImage

ImageImage