Posledný víkend v Lipsku

Upravené: pondelok, 29. august 2011

Za nami je posledný víkend. Ten bol v očakávaní príchodu vedenia našej školy, ktorá bola pozvaná pri príležitosti 20. výročia založenia Európskeho domu v Lipsku, ktorý ja našou prijímajúcou organizáciou v projekte Leonardo da Vinci a zároveň vykonala monitoring projektu. 

nemecko9.jpgV sobotu bolo krásne, ale veterné počasie. Niektorí z nás sa vybrali na prehliadku pamätníka Bitky národov z doby Napoleóna. Obrovský monument siahajúci do výšky 100 m nám pripadal, ako keby sme sa nachádzali v nejakom z filmov Indiana Jones. Bol veľmi zaujímavý.  Na samotný vrchol viedlo 400 schodov, ale my sme si do dvoch tretín pomohli výťahom, až posledný úsek sme išli po schodoch, ktoré boli točité a každým metrom bolo schodište užšie a užšie, až sme si mysleli, že sa ani neprepcháme. Nakoniec sme to zvládli a z výsledok stál zato. Naskytol sa nám nádherný výhľad na široko-ďalekú oblasť Lipska. Sobotný večer a nedeľné dopoludnie väčšina z nás trávila duchovnými aktivitami - návštevou bohoslužieb. Niektorí sa zúčastnili bohoslužieb, na ktorých po prvý krát počuli gospelovú hudbu v podaní černošskej skupiny. Všetci sa zhodli na tom, že to bol pre nich zaujímavý zážitok.

      V nedeľu večer už všetci čakali v čistých a uprataných izbách na príchod vedenia školy. Pani riaditeľka sa pýtala študentov na ich prax, ktorú vykonávajú, ako sa im páči, kde všade už boli a čo videli no predovšetkým, či sú spokojní s priebehom stáže. Zástupcovia vedenia boli veľmi, ale milo prekvapení, že by sa všetci študenti po krátkej návšteve doma radi vrátili späť na prax do Lipska. To bolo jasným dôkazom, že je všetko v poriadku a stáž prebieha bez problémov.