Posledný víkend v Lipsku

Upravené: utorok, 22. október 2013

Na veľtrhu

Koniec tretieho pracovného týždňa bol spestrený odbornou exkurziou na Lipských veľtrhoch. V obrovských priestoroch výstavných hál študenti mohli spoznať, čo nové a zaujímavé je v Nemecku z oblasti elektrotechniky, klímy, automatizácie, sanitárnej techniky a kúrenia. Okrem prehliadok výstavných stánkov si niektorí aj zasúťažili a získali pekné odmeny.

Po návšteve veľtrhov sme sa „preniesli“  do čias Bitky národov. Po takmer hodinovom pešom pochode až na úplný koniec Lipska sme sa stali v dobovom poľnom vojenskom tábore účastníkmi strieľania z diel a dobových zbraní a prehliadky poľnej vojenskej roty.  A tí, ktorí ešte vládali, po spiatočnom pešom pochode ostali pri pamätníku Bitky národov a sledovali svetelnú šou.

spred budovy veľtrhuspred budovy veľtrhuareál pred budovami veľtrhu

na veľtrhuna veľtrhuna veľtrhu

súťažímečosi sme aj vyhralipri pmätníkuzo svetelnej šou

 

Víkendové aktivity

Sobota patrila starým autám a kultúre. Najprv chlapci navštívili Múzeum starých áut, kde si prezreli okolo 50 áut, medzi ktorými našli aj starú československú Felíciu. Potom sme spoločne prežili hodinku kultúry vo filharmónií na organovom koncerte z diel J.S.Bacha.

Nedeľa bola pre všetkých dňom zaslúženého oddychu, ale našli sa aj takí, ktorí sa išli pozrieť k Lipským jazerám, kde na pláži zanechali pamiatku na svoj pobyt v Nemecku.

Ing. Iveta Bugárová

v múzeu áutv múzeu áutrelax na organovom koncerte

po koncerteboli sme tu