A je to!

Upravené: pondelok, 30. júl 2012

     Tak s takýmto "motivačným" hesielkom sa dnes chlapci vybrali na svoj prvý pracovný deň do firiem.  Od 6:00 postupne odchádzali ektričkami na svoje pracoviská, ktoré sú v rôznych častiach Lipska a jedno z nich je vzdialené až 45 km od Lipska. Pracovnú dobu majú rôznu, závisí to od firiem. Niektoré dni majú dlhšie a piatky sú kratšie.

     Prvý deň sme ich na pracoviská odprevadili. Cestu späť už každá dvojica zvládla úspešne sama. A ich prvé dojmy? Všetci sa zhodli na tom, že majú príjemných majstrov, a že komunikácia v reálnom živote je úplne iná, ako na vyučovaní. Oveľa ťažšia, ale účinnejšia.
To, čo im dajú majstri robiť, bude záviesieť od toho, akí budú šikovní a ako budú rozumieť, čo od nich majstri požadujú. Po prvom dni to vyzerá tak, že aj keď nie vždy rozumejú, robiť vedia a pochopia, čo majú robiť.

A čo robili prvý deň na pracoviskách?

Marek Pitoňák a Patrik Svitana: údržba vŕtačiek a odvoz kovového šrotu do zberných surovín, Mário Čarnogurský a Marek Petrovský: zapájanie svetelných obvodov, Ján Krempaský a Ladislav Ploščica: výroba výstavných panelov a triedenie káblov, Dušan Majerčák a František Vida: výroba rozvádzača a programovanie agregátu, Martin Nezval a Matúš Pitoňák: elektroinštalácia bytových rozvodov.

Ing. Iveta Bugárová