Opäť v Nemecku

Upravené: streda, 19. marec 2014

Projektový tím v zložení štyroch študentov SOŠE v Poprade - Matejovciach Patrika Semaňáka, Františka Demjanoviča z I. C triedy, Patrika Dudu a Dávida Zoričáka z II. A triedy, absolvoval v dňoch 10. až 15. marca 2014 predposledný míting projektu Comenius. Študentov sprevádzal pedagogický dozor v takom istom zložení ako minulý rok, na čele s organizátorkami projektu p. u. Vargovou a p. u. Terrajovou.

Pre študentov však bolo všetko nové a neznáme, pravda, okrem Dávida Zoričáka, ktorý sa zúčastnil stretnutia v Solingene už minulý rok. Nemeckí partneri pripravili týždeň naplnený zaujímavými podujatiami a oproti predchádzajúcemu roku pridali aj niečo nové, čím sme si naše poznatky o tejto krajine, jej histórii, zvyklostiach a školskom systéme mohli naďalej rozširovať. Pre slovenský tím pripravili návštevu Strednej technickej odbornej školy, čo bola naozaj veľmi podnetná a pôsobivá skúsenosť, získaná na základe podrobnej exkurzie a priameho kontaktu so študentmi, učiteľmi a samotným riaditeľom školy.

Podrobné najzaujímavejšie udalosti, spracované samotnými účastníkmi projektu, sa budete dozvedať v našich príspevkoch, ktoré budeme postupne uverejňovať na stránke našej školy. Okrem už spomínaného chodu technickej školy sa dozviete niečo o rodinách  hostiacich našich chlapcov, zájdete si k mostu nazývanému Mungstener Bruckenpark a potom lanovkou sa vyveziete hore, k historickej pamiatke, v podobe starodávneho hradu. Povodíme vás po Essene, kde sa nachádza banícke múzeum a dozviete sa, čím všetkým musí prejsť výrobok z mlieka, zhmotnený napríklad vo vynikajúcich syroch špičkovej kvality alebo jogurtoch, aby sa dal nakoniec s chuťou skonzumovať. Samozrejme, nebudú chýbať informácie z prezentácií jednotlivých tímov so zameraním na ten náš, slovenský, ktorý znova nesklamal a zaujal všetkých prítomných v sále. Nezabudnite klikať našu stránku, dozviete sa viac...

M. Nestorovičová

Kompletný slovenský tím na túre k mostuLanovkou nahorOficiálne otvorenie mítingu

Patrik a Fero v školskom parkuPrestávka v školskom bufeteS nemeckou priateľkou

Učiteľský tím projektu Comenius