Rozširovanie zručnosti elektrotechnikov

Odborná stáž žiakov prebiehala od 22.09.2012 do 20.10.2012 vo firme TES Vsetín s.r.o, Česká republika, ktorá sa zaoberá výrobou a opravami elektrických točivých strojov a zariadení.

Cieľom projektu bolo prehĺbiť odborné vedomosti z oblasti elektrických točivých strojov, získať odborné zručnosti z konštrukcie elektrických strojov, oboznámiť sa s históriou a kultúrou krajiny a spoznať mentalitu ľudí v danej krajine.

Články:

Do Vsetína

Exkurzia v TES-e

Karlovský gastrofestival

Monitoring projektu

Monitoring projektu

Prax v TES Vsetín

Predĺžený víkend

Športové aktivity

V ZOO Lešná

Vo hvezdárni

Vyhodnotenie projektu

Vyhodnotenie projektu

Upravené: piatok, 26. apríl 2019

V piatok sme mali so zástupcami firmy TES zhodnotenie našej praxe a odovzdali nám potvrdenia o jej absolvovaní. Potom sme sa boli rozlúčiť na jednotlivých pracoviskách a šli sme na spoločný obed. Každý sa tešil na cestu domov.

Športové aktivity

Upravené: streda, 26. jún 2013

V priebehu stáže chlapci vo voľnom čase takmer každý deň športovali. Hrali futsal, volejbal, stolný tenis, alebo využívali aj posilňovňu. Posledný týždeň sa Dominik Poláček a Jozef Kromka prihlásili aj na turnaj v bedmintone kde obsadili pekné 2. miesto.  Okrem vzájomných zápasov sme hrali aj proti českým študentom.

V ZOO Lešná

Upravené: streda, 26. jún 2013

Posledný víkend na stáži sme naplánovali návštevu v ZOO Lešná pri Zlíne. Chlapci sa tam tešili asi najviac. V sobotu ráno síce trochu mrholilo no okolo poludnia nás už spomedzi oblakov slnko príjemne zohrievalo.

Monitoring projektu

Upravené: streda, 26. jún 2013

Tento týždeň nás prišla pozrieť pani riaditeľka aj s pani ekonómkou. Po stretnutí s chlapcami konštatovala, že sú maximálne spokojní s praxou, prístupom majstrov aj pracovníkov a aj so spoločnými aktivitami, ktoré absolvujú vo voľnom čase.

Vo hvezdárni

Upravené: streda, 26. jún 2013

V utorok sme mali dohodnuté vo hvezdárni večerné pozorovanie oblohy, no už okolo obeda počasie neveštilo nič dobré a tak sme hvezdáreň navštívili hneď po praxi.