Športové aktivity

Upravené: streda, 26. jún 2013

V priebehu stáže chlapci vo voľnom čase takmer každý deň športovali. Hrali futsal, volejbal, stolný tenis, alebo využívali aj posilňovňu. Posledný týždeň sa Dominik Poláček a Jozef Kromka prihlásili aj na turnaj v bedmintone kde obsadili pekné 2. miesto.  Okrem vzájomných zápasov sme hrali aj proti českým študentom.

zľava - J. Kromka, D. Poláček

Florbal

Ako prví vyzvali českí študenti našich  na zápas vo florbale, ktorý je vo Vsetíne obľúbeným športom. Hoci naši chlapci florbal ešte nehrali, no hokej hral už každý z nich, tak si povedali prečo nie. Pred zápasom si šli asi hodinku zatrénovať. Po úvodných inkasovaných dvoch góloch naši otočili zápas a nakoniec vyhrali 6:5. Musím podotknúť, že za českých študentov hrali aj dve dievčatá.

florbalflorbalpo zápase

Volejbal

Českí študenti nás opäť vyzvali na zápas no tento krát vo volejbale. Výzvu sme priali, no to sme netušili, že budú medzi nimi hráči, ktorí hrajú extraligu. Prehrali sme vysoko 5:0, no hoci to tak nevyzerá statočne sme odolávali.

volejbal

Futsal

Naši chlapci sa najviac tešili na futsal, lebo si v tomto športe verili a tak vyzvali českých študentov na duel. Úvod zápasu bol dosť agresívny a pripomínal skôr ragby. Naši prehrávali 7:3 no skoncentrovali sa na hru a nakoniec vyhrali 11:10.

vzájomný zápasvzájomný zápas

Turnaj v stolnom tenise

Prvú októbrovú nedeľu nám celý deň pršalo, ale to nám neprekážalo lebo sme  mali pripravený celodenný turnaj v stolnom tenise. Hrali sme systémom každý s každým na dva víťazné sety. Zapojil som sa aj ja (moje miesto sa do konečného poradia nerátalo). Odohrali sme spolu 55 zápasov. O prvom mieste rozhodlo skóre a v ňom jediný set – takže naozaj tesne. Chlapci dostali aj ceny – stolnotenisovú raketu, značkovú šiltovku a USB kľúč.
Konečné poradie:

  1. miesto – Dominik Poláček
  2. miesto – Lukáš Matoniak
  3. miesto – Radoslav Grivalský

Ján Furcoň

turnajzľava - R. Grivalský, D. Poláček, L. Matoniak