Matematický klokan u nás

Upravené: sobota, 22. október 2011
klokan.jpgSúťaž Matematický klokan vznikla v roku 1991 vo Francúzsku. Tvorcovia jej dali názov po austrálskom národnom zvieratku, lebo sa inšpirovali podobnou súťažou, ktorá vznikla v Austrálii. Asociácia KSF – Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc), ktorá je oficiálnym usporiadateľom tejto medzinárodnej súťaže a združuje už takmer 50 krajín z Európy, Ázie, Ameriky.
      Naša škola sa tiež každoročne zapája do tejto súťaže. Tento rok sa konala v pondelok 21. marca. Najväčší záujem o túto súťaž prejavili žiaci prvých ročníkov. Najmenší, ako každý rok, študenti štvrtého ročníka. Tento rok ich zastupoval iba jeden študent.
 
Prvú tretinu úloh v teste tvorili najľahšie úlohy , ktoré boli hodnotené 3 bodmi. Druhú tretinu tvorili stredne ťažké úlohy, ktoré boli hodnotené 4 bodmi. Poslednú tretinu úloh tvorili najnáročnejšie úlohy, ktoré boli hodnotené 5 bodmi. Na základe výsledného skóre sa zostaví celkové poradie súťažiacich.
 
Usporiadateľ zverejní výsledky súťaže na internetových stránkach www.matematickyklokan.sk, www.exam.sk najneskôr 13.4.2011
 
  Veríme, že na budúci rok sa prihlásia aj študenti, ktorí si myslia, že sú lepší pri riešení matematických úloh ako tohoroční súťažiaci.