Pozvánka do Vysokých Tatier

Upravené: utorok, 25. október 2011

     Prijmite pozvanie na nenáročnú túru Tatranská Lomnica – Skalnaté Pleso – Hrebienok – S. Smokovec – Poprad. Vrelo Vám ju odporúčajú študenti  2 . ročníkov, ktorí pod vedením Mgr. Júliusa Póczosa  a Ing. Ivety Garbinskej v rámci účelového cvičenia „okúsili“ aspoň na chvíľu prenádherný panoramatický výhľad.

     Skoro ráno sme sa Z Popradu vlakom odviezli do Tatranskej Lomnice.  Prvý letný deň sa naozaj vydaril už od rána.  Našu túru začíname kabínkovou lanovkou z T. Lomnice na Skalnaté Pleso. Čím vyššie sme lanovkou stúpali, tým zaujímavejší pohľad sa nám núkal. Skalnaté Pleso nás privítalo v celej svoje nádhere. Panoramatický pohľad  na krajinu  nás na pár minút umlčal a s pokorou sme vnímali tu nádheru.

     Zo Skalnatého Plesa  sme tatranskou magistrálou  klesali po skalnatom chodníku až k Zamkovského  chate. Tá ústi v Malej Studenej  doline.  Po menšej prestávke pokračujeme  naďalej červenou trasou a prechádzame okolo  Obrovského vodopádu na Starolesniansku  poľanu. Tu sa na chvíľu zastavíme na Rainerovej chate a pokračujeme na Hrebienok.  Z Hrebienka máme už len kúsok do Starého Smokovca a električkou do Popradu, kde  sme ukončili našu nenáročnú túru.

     Prežili sme veľmi pekný 1. letný deň v našich horách a verím, že mnohí študenti  si zamilujú takýto relax a budeme sa stretávať na turistických chodníkoch.

Ing. Iveta Garbinská