Na IT Expo 2013

Upravené: sobota, 12. október 2013

V utorok 8.10. 2013 sa naši informatici z III. A triedy (11 študentov a dvaja MOV ako dozor) zúčastnili výstavy s prezentáciami rôznych noviniek špičkových svetových výrobcov hardvéru i softvéru v Žiline IT Expo 2013. Na železničnej stanici v Poprade sme mali zraz o 7.00 h a aj napriek meškaniu rýchlika sme do cieľa konferencie dorazili približne o 10.45.

Už v poradí štvrtý ročník tejto akcie sa konal v budove rektorátu Žilinskej univerzity. Od 9.00 do 17.00 sa tam vystriedalo so svojimi približne 30 minútovými prezentáciami noviniek celkovo 16 globálnych IT firiem ako Asus, Dell, Toshiba, Brother, HP, Eset, MSI, Oki, WD, Lenovo, Samsung, Canon či Fujitsu.

Okrem nich prebehlo i množstvo sprievodných akcií vo forme rôznych súťaží, či možnosti zahrať si najnovšie hry ako Crysis 3, Battlefield 3, Trackmania, FIFA 2013 na top herných notebookoch značky Alienware. Jeden z nich napokon nápor nevydržal a pokazil sa. V rámci súťaží sa dal vyhrať monitor, tlačiarne, klávesnice, myšky a podobné technické hračičky. Jednotlivé firmy mali celú dobu svoje produkty vystavené v stánkoch, žiaci si ich mohli “obkukať a obchyta”, či spýtať sa na detailnejšie informácie, ktoré ich zaujímali. Zároveň mali prvý kontakt s vysokoškolským vzdelávaním, videli život v kampuse na univerzite. Táto skúsenosť im môže pomôcť pri budúcom rozhodovaní sa, čo po skončení strednej školy. Hodinu po pravom poludní sme pomalým krokom vyrazili späť na žilinskú hlavnú stanicu, pričom sme sa prešli ulicami mesta. Do Popradu sme sa vrátili krátko pred 16.30 živí a zdraví.

Ing. Marek Nemec

na stanici v Žilinepred Žilinskou univerzitouna výstave

na výstavečas na posilnenietrocha zábavy

trocha zábavytrocha zábavyz výstavy

z výstavyz výstavy