7. ročník súťaže VSE

Upravené: utorok, 4. marec 2014

Posledného februára sme sa zúčastnili na finále v poradí už 7. ročníka súťaže Východoslovenskej energetiky. Tento rok bolo úlohou zostrojiť funkčný model  inteligentného meracieho systému elektrickej energie.

Vo finále bolo 11 tímov z piatich partnerských škôl, s ktorými VSE spolupracuje. Našu školu reprezentoval jeden tím v zložení Martin Koščo, Peter Maškulka a Jozef Diabelko. Konzultantom im bol Ján Jurčo ml. Chlapci zostrojili model rodinného domu s digitálnym elektromerom, ktorý okrem odoberanej elektrickej energie meral aj všetky druhy výkonov, účinník, napätie a prúd. Hraničnú hodnotu prúdu signalizovala aj LED dióda. Informácie z procesora vysielali do PC cez infračervenú LED diódu. Zásah do elektromera riešili mikrospínačom a GSM volačom, ktorý po odňatí krytu poslal SMS na predvolené číslo.

Naši chlapci sa so zadanou  témou dobre popasovali, no v silnej konkurencii to žiaľ na ocenené miesta nestačilo.

Ing. Ján Furcoň

súťažiaciprezentácie nášho tímunáš tím

vyhodnotenie súťaže