3. miesto vo futbale

Upravené: streda, 21. máj 2014

Žiaci našej školy sa v dňoch 19. – 20. 05. 2014 zúčastnili futbalových zápolení v rámci Obvodného kola Poprad, ktoré sa konali na futbalovom ihrisku v Poprade – Veľkej. Zúčastnené školy boli rozdelené do troch skupín, z ktorých do finále postúpili víťazi.

V prvom zápase skupiny „C“ naši žiaci predviedli dobrý futbal a  zdolali rovesníkov z SOŠ HS  5 : 3 (2 : 2) , keď sa peknými gólmi predviedli najprv Džadoň s Drevkom, v druhom polčase rozhodol  Pavličko dvomi gólmi, svoj druhý gól strelil aj Džadoň. Na postup do finále  našim žiakom postačila aj remíza 0 : 0, ktorú po tuhom boji vybojovali s Gymnáziom Kukučínova.

Finále sa konalo na druhý deň a žreb prisúdil našim chlapcom mužstvo z OA. Dlho sme s nimi držali krok, dokonca sme boli lepší, no futbalová šťastena nám tento krát nepriala. Po niekoľkých čistých, ale nepremenených šanciach sme duel doviedli do penaltového rozstrelu po výsledku 1 : 1. Náš gól strelil Džadoň. V penaltách sme neuspeli a prehrali sme ich 1 : 3. V boji o tretie miesto už naši chlapci nezaváhali a rozbili súpera z SPŠ rozdielom triedy 4 : 0 po góloch Drevka, Zajonca a dvoch góloch Džadoňa.

Aj tretie miesto je pekným úspechom našich žiakov a ďalší pohár za toto umiestnenie sa bude vynímať vo vitrínach našej školy. Srdečne blahoželáme.

Mgr. Eva Trajčíková

3. miestonaše družstvozo zápasov

zo zápasovzo zápasovzo zápasov

na lavičkena lavičke