The Light Trip

Upravené: streda, 26. september 2018

Jeden herec, jedna skúsenosť a drogy. Autobiografická hra – príbeh, ktorý herec Martin Žák prežil, napísal a odovzdal ďalej ako prevenciu na lepší život bez drog. Divadelné prestavenie Cesta do tmy – The Dark Trip, ktorého sa niektorí žiaci vyšších ročníkov zúčastnili už v roku 2017. Malá terapia, ktorá nútila mladého človeka uvažovať nad životom.

Všetko sa mení a nikdy nevstúpime dvakrát do tej istej rieky. Od narodenia po smrť sa meníme každým okamihom, menia sa naši blízki, naše okolie. Drogy, ktoré sa zdali zaujímavými včera, dnes už nie sú v móde a drogy, ktoré boli ešte možno neškodnými sa dostávajú do pozornosti. Stávajú sa trinástou komnatou, stále viac mladých ľudí chce do nej aspoň nakuknúť, žiaľ, dosť často sa dvere zabuchnú a otvoriť sa už viac nedajú.
V piatok 21. septembra 2018 v Aréne Poprad sa žiaci III.C zúčastnili multimediálneho moderného predstavenia Cesta do svetla – The Light Trip, ktoré je pokračovaním Cesty do tmy. Podujatie, ktoré otvorili a podporili Milan Majerský – predseda PSK, Igor Wzoš - poslanec MsZ Poprad, Jozef Švagerko – primátor mesta Poprad a privítali asi 1000 detí základných a stredných škôl. Opäť jeden herec, jedna skúsenosť, ale život bez drog.
Pútavé protidrogové predstavenie bolo motiváciou a povzbudením pre mladých ľudí, aby snívali svoje sny, prežili plnohodnotný život, objavili a rozvinuli svoj talent, pomáhali iným a našli zmysel svojho života. Ako Martin Žák povedal: „Život je jeden, preži a využi ho správne.“

Mgr. Andrea Vaverčáková


z akciez akciez akcie