Certifikáty a rozlúčka

Upravené: pondelok, 24. október 2011

     Všetko má svoj začiatok a koniec. A tak aj náš mesačný pobyt v Lipsku skončil a my sme  tu dnes zažili posledný deň. Zajtra odchádzame. A ako ten dnešný deň vyzeral? 

Začal takým celkom pohodovým vstávaním okolo ôsmej hodiny a po raňajkách všetci zbalili časť vecí, aby potom večer v balení pokračovali. O dvanástej sme sa dostavili do Európskeho domu, kde boli študentom slávnostne odovzdané Certifikáty o vykonaní stáže. Ešte pred odovzdaním certifikátov študenti vypĺňali krátky dotazník o tom, ako sa im na stáži páčilo, čo by zmenili, čo sa im nepáčilo a čo z toho, čo za ten mesiac zažili, čo si odnesú do života ako obohacujúce skúsenosti a novonadobudnuté zručnosti.

Po odovzdaní certifikátov sme sa vybrali na spoločný obed do najvyššej budovy v Lipsku. Obed sa podával na 29. poschodí a po ňom sme išli ešte o dve poschodia vyššie na úplný vrchol budovy, odkiaľ bol prekrásny výhľad na celé okolie Lipska. A tam sme sa po mesačnom pobyte rozlúčili so zástupcami Európskeho domu, ktorí nám celý mesiac pomáhali, sprevádzali po kultúrnych a historických pamiatkach a starali sa o nás.

Zvyšok dňa sme trávili ešte na posledných nákupoch a niektorí naozaj zvláštnym spôsobom. Pár chlapcov ešte chcelo vidieť jazerá, ktoré sa nachádzajú blízko mesta a nielen vidieť, ale aj vyskúšať, a tak sa odvážne ponorili do vody, ktorej sa už ani zďaleka nedalo hovoriť teplá. No proste - adrenalín. A boli na to patrične hrdí.

Posledný večer v Lipsku sme všetci trávili na ubytovni spoločne, rozprávali sme sa, ukončovali prácu s denníkmi,  smútili a zároveň sa tešili, že ideme domov.

ImageImage

ImageImage