Podtatranská futsalová liga

Upravené: utorok, 19. november 2013

V piatok 11. 10. sme sa zúčastnili prvých zápasov stredoškolskej ligy vo futsale - PFL. Našu školu SOŠ E Matejovce reprezentovali títo futsalisti: Adam Pitoňák (brankár), Dávid Brixi, Andrej Džadoň, Ondrej Greč, Ján Kolodzej, Štefan Krull, Marek Maček, Matúš Pavličko, Lukáš Zajonc, Mário Zastko.

V prvom zápase nás čakal favorit skupiny v podobe SPŠ Poprad, ktorej zostavu tvorili dorastenci FK Poprad. Napriek papierovým predpokladom naši futsalisti súpera zaskočili a mali viac z hry. Po niekoľkých nepremených šanciach sa presadil Džadoň - 1:0. Keďže sme nedokázali pridať poisťovací gól ani z niektorých vyložených pozícií, zákonite prišiel trest v podobe vyrovnania. Záver bol hektický a emočne vybičovaný, dokonca sme 1 minútu hrali oslabení o jedného hráča po udelenej žltej karte, ale paradoxne sme si vypracovali najväčšiu gólovku v zápase, ktorú zázračne zlikvidoval gólman súpera. Zápas sa tak skončil zmierlivo 1:1. Tento zápas bol svojou kvalitou ozdobou celého hracieho dňa v Aréne Poprad!

Na druhý zápas chlapci nastúpili uspokejení s predvedenou hrou z predchádzajúceho zápasu. Po dlhom trápení v zakončení šli do vedenia gólom Džadoňa, no zmätky v organizácii hry využil gymnazisti na vyrovnanie. Potom sme sa konečne spamätali a pohodlne navyšovali skóre v náš prospech. Po prvom kole zaslúžene okupujeme prvú priečku, ale v odvete 15. novembra náš čaká kľúčový zápas o postup do finále práve s SPŠ Poprad.
Výsledky C skupiny:

SOŠ ELEKTROTECHNICKÁ - SPŠ POPRAD 1:1
G: Džadoň - Stromček

SOŠ ELEKTROTECHNICKÁ - GYMNÁZIUM D. TATARKU 5:1
G: Džadoň 2, Greč, Kolodzej J., Pavličko M. - Kostka Michal

SPŠ POPRAD - GYMNÁZIUM D. TATARKU 2:0
G: Turlík, Barnáš

PORADIE PFL STREDOŠKOLSKÁ - Z-V-R-P-SKÓRE-BODY

  1. SOŠ ELEKTROTECHNICKÁ 2-1-1-0-6:2-4
  2. SPŠ POPRAD 2-1-1-0-3:1-4
  3. GYMNÁZIUM D. TATARKU 2-0-0-2-1:7-0

Ing. Marek Nemec

naši futsalisti