Turnaj pre deviatakov

Upravené: streda, 28. november 2012

Športu zdar a futbalu zvlášť!!!
Pod týmto heslom zorganizovala naša škola futsalový turnaj 21. novembra 2012 pre deviate ročníky ZŠ Popradského a Kežmarského okresu. Po odoslaní propozícií sa prihlásilo na turnaj 8 ZŠ, z ktorých nakoniec prišlo 7 družstiev, keďže ZŠ Ždiar pre školské povinnosti svojich deviatakov odhlásila, tak ich nahradili prváci našej školy. 

Školy boli rozlosované do dvoch štvorčlenných skupín.  V skupinách sa hralo systémom každý s každým. Po ukončení zápasov v skupinách hralo sa o umiestnenia, víťazi skupín hrali vo finále. Zápasy boli na vysokej športovej úrovni, ale najväčším úspechom pre celý turnaj bol duch fair – play, keďže mužstvá predviedli slušnú hru bez jediného zranenia. Finále bolo dôstojným vyvrcholením turnaja medzi mužstvami ZŠ Šuňava a ZŠ Spišský Štiavnik. V riadnom hracom čase zápas sa skončil nerozhodne 1:1, a tak konečného víťaza určili 7 m kopy. Po prvej sérii zasa to bolo nerozhodné a nasledovala tzv. „náhla smrť“. Tu sa športové  šťastie   usmialo na chlapcov zo Šuňavy a získali prvenstvo. Smutným chlapcom zo Spišského Štiavnika zostalo konečné 2. miesto a na 3. mieste skončili chlapci zo ZŠ s MŠ Jarná z Popradu.

Aj ostatným školám – ZŠ Komenského Poprad, ZŠ Ľubica, ZŠ Štrba a ZŠ Dostojevského Poprad patrí poďakovanie za účasť a predvedený bojovný športový výkon.

Mgr. Július Póczos

otvorenie turnajaotvorenie turnajaz hryv zápale bojaboj o 3. miestofinálový zápasvíťazi zo ZŠ Šuňava