Na veľtrhu v Nitre

Upravené: piatok, 27. máj 2016

Priemysel „stojí“ na strojárskych nohách. To Vás napadne po zhliadnutí 23. ročníka strojárskeho veľtrhu v Nitre. Množstvo expozícií s najnovšími strojmi a technológiami. Novinky z oblastí strojov, zvárania, hutníctva, výroby plastov, automatizácie, stavebnej a manipulačnej techniky. Môžeme povedať, že veda a výskum „žijú“ a je čím sa pochváliť. Pocta patrí všetkým, ktorí posunuli svoj odbor dopredu.

Aj naši študenti sa zaujímajú o dianie v tejto oblasti a je potešujúce stretnúť na výstavisku našich bývalých absolventov ako vystavovateľov. Študenti využili príležitosť jedinečnej strojárskej výstavy na Slovensku. Nebola to len statická výstava. Vidieť na vlastné oči chod strojov, či prístrojov je prínosom k získavaniu poznatkov.  Robotika, automatizácia a umelá inteligencia – obsah pojmov postavených do reálnych priemyselných produktov .  
Zaujali nás aj sprievodné akcie výstavy : Eurowelding, Cast-Ex, Chemoplast, Ema a Techforum a Aero-Expo. Dotknúť sa jedinečného aeromobilu je tiež zážitkom :) Autorom je pán Štefan Klein a zúčastnil sa aj na výstave Expo Miláno.

A čo dodať na záver? Také výstavy ponúkajú isto nové príležitosti na spoluprácu.

25.5.2016 Ing. Iveta Garbinská

z výstavy