Exkurzia v MicroStep

Upravené: utorok, 25. apríl 2017

Navštívili sme firmu, ktorá patrí medzi najväčších svetových výrobcov strojov v oblasti plazmového rezania.

MicroStep spol. s.r.o. – slovenská firma založená v roku 1991 desiatimi študentmi doktoranského štúdia. Úspech si vyžaduje odvahu, veľa odriekania a mnoho práce. A to mladým nechýba. Je to mladá firma s mladými ľuďmi, ktorí sú invenční, kreatívni a majú čo povedať a ukázať nielen Slovensku. Čo všetko dokázali a dokážu ukázali aj našim študentom 3. ročníka v odbore programátor CNC strojov. Predviedli CNC stroje na delenie materiálov plazmou, laserom a vodným lúčom.

Firma MicroStep, spol. s r.o. je výrobcom a dodávateľom CNC strojov na delenie materiálov plazmou, laserom, autogénom, vodným lúčom a vysokootáčkovým vretenom. Popri mechanike strojov vyvíja a dodáva pokročilé riadiace systémy pre obrábacie stroje a vlastný CAM softvér so špecializovanými modulmi pre konkrétne obrábacie aplikácie.

Prostredníctvom siete autorizovaných predajcov a dcérskych spoločností má firma zastúpenie v 48 krajinách sveta s vyše 95% podielom produkcie určeným na export. Rezacie stroje MicroStep pracujú popri domovskej SR a takmer všetkých európskych krajinách ( najväčší odberateľ je Nemecko), v USA, Juhoafrickej republike, Brazílii, krajinách Blízkeho východu, Egypte, Indii, Číne, Vietname či Južnej Kórei.

Je teda veľa študentov, ktorých zaujíma technika, sú ambiciózni, chcú v živote niečo dokázať a to je dôležité :)

Ing. Iveta Garbinská

z exkurziez exkurziez exkurzie

z exkurzie