Mladý Európan 2017

Upravené: piatok, 26. apríl 2019

19. apríla 2017 v stredu sa študenti II. C triedy našej školy zapojili do regionálnej súťaže „Mladý Európan“, ktorú organizovalo informačné centrum  Europe Direct Poprad v hoteli  Satel v Poprade.  V  tejto  súťaži museli žiaci preukázať svoje vedomosti o Európe a Európskej Únii.

Mesiac príprav bol zameraný na rôzne oblasti ako napríklad ekonomika, história, parlament, kultúrne pamiatky a podobne. Naši súťažiaci študenti Ľubomír Kromka, Oliver Michalák a Róbert Pompa  prípravu na túto súťaž zobrali naozaj vážne a vedomosti získavali aj v čase svojho osobného voľna, za čo im patrí úprimné poďakovanie.
Na súťaž sa prihlásili školské tímy stredných škôl z celého regiónu.

Súťaž prebiehala v 3 kolách. Prvé kolo bol vedomostný test, takže v ňom išlo hlavne o vedomosti. Druhé kolo bola tajnička, v ktorej sme sa museli vedieť orientovať v rôznych jazykoch európskych štátov. Po týchto dvoch kolách porota urobila vyhodnotenie a prvé tri úspešné družstvá postúpili do finále, víťaz postúpil do krajského kola.

Naše družstvo sa síce neumiestnilo na prvých troch miestach, neboli sme však ani poslední. S istotou môžem konštatovať, že naši študenti získali prípravou i účasťou na tejto súťaži  nielen vedomosti  z oblasti EÚ, ale aj skúsenosť z účasti na súťaži. Zároveň sme získali motiváciu k hľadaniu ďalších poznatkov o EÚ. Už teraz sa tešíme na podobné súťaže.

Mgr. Eva Tkáčová

diplom