V Španielsku II

Upravené: piatok, 13. jún 2014

Už len spomíname na príjemné posedenie s kolegami a so žiakmi v reštaurácii na pobreží, prechádzku po pláži, plávanie v studenom Stredozemnom mori a sedenie na hodinách u kolegov zo Španielska. Na jazyku stále cítime chuť španielskych tapas, churros, chorizo, queso, cordero,...

Myslíme na ramblu, na dne ktorej teraz parkujú autá a v čase búrky sa zmení na rieku. Na obrovské rozkvitnuté kaktusy, na „tvorbu“ japonskej záhrady, kde každý z nás položil myšlienky o prírode na papier s našou vlajkou a hlavne na našu prezentáciu.
Hodiny príprav, nácviku, stres z prezentácie, vystúpenie a potom – spokojnosť a blahoželanie ostatných delegácií. Je nám jasné, že naša malá skupina svet „nespasí“, ale ak chceme zemeguľu zachrániť pre ďalšie generácie, každý by mal začať od seba, od svojej rodiny, školy, obce.

Záver: prekrásny program, ktorý nám pripravili žiaci, učitelia a umelci regiónu a odovzdávanie certifikátov. Potom už len záverečná diskotéka a ťažké lúčenie. Predsa len, poznali sme sa už dva roky. Priateľstvá dúfam pretrvajú.

Mgr. Janka Gabajová

španielske špecialityvečer na plážiprezentácia našich

odovzdávanie certifikátov