Na majstrovstvách SR v elektronických šípkach

Upravené: štvrtok, 20. apríl 2017

Žiaci našej SOŠE organizovaní v krúžku „elektronické šípky“ sa už druhý rok zúčastňujú aj zápolení v „Lige stredných škôl“ Košického a Prešovského regiónu. Tejto súťaže sa zúčastňujú žiaci 13 – 16 stredných škôl v troch kolách. Najlepší postupujú priamo na majstrovstvá SR.

V minulom roku sa naši žiaci na majstrovstvá neprebojovali. Začali s veľkým nadšením, s radosťou a odhodlaním, no bez skúseností a potrebného tréningu nemohli uspieť. Veľmi sa tešili na nový ročník. V prvom kole sa im darilo veľmi dobre. V boji o finále prehrali so žiakmi ZSSOŠ Poprad. Rozhodla jedna jediná šípka. Stretnutie skončilo nerozhodne 8:8. Zvíťazil ten, kto jediným hodom dosiahol najbližšie k stredu. Bohužiaľ, usporiadateľom sa nepodarilo zorganizovať ďalšie kolá a tak aj určitá dávka entuziazmu členov krúžku opadla.

Majstrovstvá SR sa však organizovali a aj žiaci našej školy dostali pozvánku. Súťaž sa uskutočnila v hoteli Tenis vo  Zvolene. Bol práve piatok 13.04.2012 a pre nás nešťastný. Stretli sme sa v skupine s profesionálmi HA Košice, so žiakmi z gymnázia v Brezne a SOŠ z Lučenca. V rozhodujúcom boji o postup náš tím nestačil na žiakov z Lučenca a podľahol mu tesne v pomere 9:7. Reprezentovali nás: Ján Ženčuch, Peter Novysedlák, Márius Lešundák, Matúš Bizub a František Strakula.

Naši šípkari teda získali ďalšie skúsenosti a uvedomujú si potrebu zodpovednejšieho prístupu a intenzívnejšieho tréningu. Možno v ďalšom školskom roku pribudnú aj nové posily z radov nových žiakov našej školy a naše výsledky budú oveľa výraznejšie.

Miroslav Šmidt

majstrovsvá SR v elektronických šípkachmajstrovsvá SR v elektronických šípkachmajstrovsvá SR v elektronických šípkach