ME v krasokorčuľovaní

Upravené: štvrtok, 4. február 2016

Po 15 rokoch zavítala  európska krasokorčuliarska elita opäť do Bratislavy. Hlavné mesto Slovenska od 27.– 31. januára hostilo ISU majstrovstvá Európy v krasokorčuľovaní 2016. Počas piatich dní mohli diváci na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu  prežiť jedinečný športový zážitok. O cenné kovy  bojovali ženy, muži, tanečné páry i športové dvojice. Vyvrcholením bola tradičná gala exhibícia.

Maskotom bratislavských majstrovstiev Európy bola „Zimka“, krasokorčuliarka s modro-tyrkysovou širokou zvonovou sukňou, ktorá mala podľa organizátorov symbolizovať „najdynamickejšie prvky krasokorčuľovania – teda skok a piruetu“.
Väčšina študentov našej školy miluje korčuľovanie a preto sme si nenechali ujsť takýto športový zážitok a 27. januára sme boli súčasťou zimného štadióna O.N. v Bratislave. 24 študentov našej školy sa kochalo ladnosťou  a pohybom krasokorčuliarok na ľade v krátkom programe. Spolu s inými návštevníkmi sme vytvorili „slovenské publikum“ a úžasnú atmosféru. 160 krasokorčuliarok a krasokorčuliarov z vyše tridsiatky krajín súťažili o titul ME 2016. Naše malé, ale srdcom veľké Slovensko malo zastúpenie v troch kategóriách /ženy, muži, tance/ - Nicole Rajičová, Michael Neuman, tanečníci Lukáš Csölley a Federica Testová. Súťaž športových dvojíc SR neobsadila.

Podujatie splnilo naše očakávania a sme radi, že sme boli tak blízko najlepšej elity krasokorčuľovania starého kontinentu. Budúci rok sa budú ME konať v Ostrave. Pôjdeme? smiley

Ing. Iveta Garbinská

Z MEZ MEZ ME

Z ME