OK v basketbale

Upravené: piatok, 16. február 2018

Basketbalový kôš je vo výške 3,05m od podlahy. Aké je to jednoduché trafiť doň loptu, keď to vieš a aké je to náročné, keď sa ti nedarí! Táto rýchla a dynamická hra si získala vo svete veľa priaznivcov. Najrozšírenejšia je v USA, kde ligová súťaž už viac ako 50 rokov je najsilnejšou na svete. Basketbal je v programe Olympijských hier od roku 1936, Majstrovstvá sveta mužov sa konajú od roku 1950 a žien od roku 1953, Majstrovstvá Európy sa hrajú od roku 1935, ale pre nás je dôležité, že basketbal sa hrá masovo v školských telocvičniach a na ihriskách.

Do OK v basketbale sa prihlásilo osem družstiev. Zápasy sa hrali v dvoch skupinách. Naši sa dostali do skupiny s Gymnáziom na Kukučínovej ulici, Obchodnou akadémiou a SOŠ zo Starého Smokovca. Prvý zápas sme hrali s Gymnáziom a prehrali sme v pomere 17:48. Body nášho mužstva dali: Kristián Furcoň 4, Matej Kundis 2, Dávid Heldák 4, Peter Gecelovský 2, a Timotej Skokan 5.
Nad chlapcami zo Smokovca sme vyhrali 23:15. Body: Lukáš Labuda 2,Martin Kriššák 2, Matúš Jankech 4, Kristián Furcoň 8, Peter Gecelovský 2, Timotej Skokan 4.

Medzi nami a OA sa rozhodovalo o druhom postupujúcom do finálovej skupiny. Prehrali sme 18:23, ale chlapci sa snažili a uznali, že súper bol lepší. Body: Lukáš Labuda 2, Martin Kriššák 2, Matúš Jankech 1, Kristián Furcoň 4, Matej Kundis 2, Peter Gecelovský 4 a Timotej Skokan 3. Okrem úspešných strelcov školu reprezentovali ešte Štefan Simoník a Vladimír Štieber.

Mgr.Jana Gabajová

naše družstvozo zápasovzo zápasov

zo zápasovzo zápasovzo zápasov