Finále Školskej ligy

Upravené: streda, 17. máj 2017

Dňa 16.05. 2017 vyvrcholila finálovými zápasmi Školská liga vo futbale. Do súťaže sa počas školského roka zapojili triedne kolektívy I.A, I.C, I.D, II. A, II.C, III.AB, III.C, a IV.A,  kde sa mužstvá stretli v dvoch kolách každý s každým. Celkovo teda malo každé mužstvo odohrať 14 zápasov. Väčšina žiakov brala súťaž veľmi vážne a poctivo sa zúčastňovali každého zápolenia, vyskytla sa aj trieda, ktorá odohrala menej ako polovicu zápasov. Aj preto sa do finále prebojovali žiaci s prihliadnutím tak na ich výsledky, ako aj na účasť a odohrané zápasy v lige.

Do záverečných bojov sa teda usilovne prepracovali žiaci II.C, III.AB, III.C a IV. A. Finále sa odohralo systémom každý s každým 2 krát 20 minút. Chlapci  nastúpili s odhodlaním odovzdať všetky sily a svoje športové umenie, aby získali titul „majstrov“ našej školy v malom futbale.  Najlepšie sa darilo žiakom II. C, ktorí zvíťazili vo všetkých troch zápasoch. Druhé miesto obsadila trieda III. AB, tretie miesto patrí žiakom III.C a štvrtí, paradoxne víťazi základnej časti, skončili žiaci IV. A.  Odmenou pre všetkých boli sladkosti a krásne torty za prvé tri miesta. Vyhodnotený bol aj najlepší strelec Tomáš Pavličko, ktorý si za 34 gólov odniesol na pamiatku peňaženku so šiltovkou.

Verím, že táto súťaž mala zmysel, priniesla žiakom uspokojenie a zmysluplné využitie voľného času. Škoda, že sa do súťaže nezapojili aj ostatné triedy. Nech im je tento ročník motiváciou, tak aby v budúcom školskom roku bolo zapojenie tried  100 percentné.

Mgr. Eva Trajčíková

nástupzo zápasovzo zápasov

zo zápasovstriedačkavyhodnotenie

1. miesto2. miesto3. miesto