Mladý Európan

Upravené: utorok, 26. apríl 2016

20. apríla 2016 v stredu sa študenti našej školy zapojili do regionálnej súťaže „Mladý Európan“, ktorú organizoval Europe Direct Poprad v hoteli  Satel v Poprade.  V  tejto  súťaži museli žiaci preukázať svoje vedomosti o Európe a Európskej únii.

Mesiac príprav bol zameraný na rôzne oblasti ako napríklad ekonomika, história, parlament, kultúrne pamiatky a podobne. Na súťaž sa prihlásili školské tímy z celého regiónu.
Súťaž prebiehala v 3 kolách. Prvé kolo bol vedomostný test, v druhom kole sme riešili  tajničku, v ktorej sme si overovali jazykové zdatnosti. Po týchto dvoch kolách porota urobila vyhodnotenie a prvé tri úspešné družstvá postúpili do finále, víťaz postúpil do krajského kola.

Naše družstvo sa síce neumiestnilo na prvých troch miestach, neboli sme však ani poslední. S istotou môžeme konštatovať, že sme prípravou i účasťou na tejto súťaži získali nielen vedomosti  z oblasti EÚ, ale aj skúsenosť z účasti na súťaži. Zároveň sme získali motiváciu k získavaniu ďalších poznatkov o EÚ. Už teraz sa tešíme na podobné súťaže.

S. Horanský, O. Majerčák, S. F. Skokan