Exkurzia v MEZ Milko

Upravené: štvrtok, 22. november 2018

V utorok 20. novembra 2018 sa naši študenti z III.C triedy odboru mechanik mechatronik v rámci odborného výcviku zúčastnili odbornej exkurzia u zamestnávateľa vo firme MEZ Elektromotory v Kežmarku.

Na exkurzii nás sprevádzal p. Patrik Veverčák, ktorý je bývalým absolventom našej školy.  Firma vznikla v roku 1989 ako rodinná firma p. Alexandra Milka, ktorá sa postupne vyformovala na stabilnú spoločnosť spolupracujúca s firmami z blízkeho okolia, ale aj s firmami ako je U.S.Steel Košice, Mondi SCP Ružomberok a Železiarne Podbrezová. Firma má od roku 2007 zavedený systém riadenia akosti ISO 9001:2009.
    Firma sa zaoberá vykonávaním generálnych, stredných, ale aj bežných opráv rôznych elektromotorov všetkých výkonov. Žiaci mali možnosť vidieť činnosti vykonávané pri prevíjaní vinutí elektromotorov, ich meranie a výstupnú kontrolu. Počas exkurzie sme sa stretli sa aj s našimi bývalými žiakmi, ktorí momentálne vo firme pracujú. Študenti si počas exkurzie upevnili už získané vedomosti z konštrukcie elektromotorov a videli činnosti spojené s opravami elektromotorov.

Na záver exkurzie si žiaci pri pamätníku SNP uctili obete protifašistického odboja, ktorí padli v Slovenskom národnom povstaní.

Ing. Peter Lešundák

z exkurziez exkurziez exkurzie

z exkurzie